Profesionální čištění zubů pomocí zařízení Air Flow: Brána pro váš úsměv

Co je to Air Flow a jak funguje?

airflow zuby

Air Flow je inovativní zařízení vyvinuté pro šetrné a účinné odstranění plaku a usazenin z povrchu zubů. Tato metoda profesionálního hygienického čištění zahrnuje postřikování zubů speciálními směsí vody, vzduchu a krystalů prášku pod tlakem, který je regulován zubařem. Tento proces umožňuje nejen čištění zubů, ale dosáhne také těžko dostupných míst, včetně mezizubních prostor.

Výhody a specifika procedury

Profesionální čištění zubů pomocí Air Flow je bezpečná a bezbolestná metoda, která nepoškozuje sklovinu. Pacienti mohou po proceduře pocítit svěžest a čistotu svých zubů. K tomu je navíc pro zvýšení pohodlí pacienta používán aromatický prášek.

Kdy je čištění Air Flow nezbytné?

Procedura Air Flow je doporučena v následujících případech:

  1. Instalace nebo odstranění korunky, implantátů nebo rovnátek: Tato metoda umožňuje plně vyčistit protézy a ortodontické konstrukce, což není možné dosáhnout běžnými metodami.
  2. Problémy s dásněmi a první příznaky parodontitidy: Air Flow efektivně odstraňuje zubní plak a předchází vzniku onemocnění dásní.
  3. Žloutnutí skloviny kvůli nápojům a kouření: Pigmentovaný plak je odstraněn, přičemž je obnovena přirozená barva zubů.
  4. Těžko dostupná místa a těsně postavené zuby: Air Flow zajišťuje hluboké čištění na nejvíce obtížně dostupných místech, kde běžné prostředky nemusí stačit.
Proces profesionálního čištění Air Flow

Procedura Air Flow probíhá ve více fázích:

  1. Posouzení stavu ústní dutiny: Lékař analyzuje stav zubů, dásní a mezizubních prostor pacienta.
  2. Odstranění tvrdého plaku a kamene: Používá se ultrazvukové zařízení – skaler – k odstranění plaku a usazenin nejen z povrchu zubů, ale i z pod dásní. Pokud je to nutné, může být použita místní anestezie pro pohodlné provedení procedury.
  3. Použití Air Flow: Systém Air Flow odstraňuje pigmentovaný plak a usazeniny, přičemž obnovuje přirozenou barvu zubů.
  4. Čištění mezizubních prostor a leštění: Zuby jsou čištěny speciálními kartáčky a je aplikována fluoridová směs pro posílení skloviny a snížení citlivosti.

Přejít nahoru