Dentální hygiena: Základ zdravého úsměvu

Proč je dentální hygiena tak důležitá?

dentální hygiena

Význam hygieny v životě člověka nelze podcenit. Zvláštní pozornost by měla být věnována dentální hygieně, protože umožňuje udržet vaše zuby a dásně v zdravém stavu. Je až s podivem, že se mnozí z nás nikdy nenaučili správnou a pečlivou hygienu. Statistiky však ukazují, že 80 % zdraví našich zubů a dásní závisí právě na hygieně.

Jak správně vybírat zubní kartáčky a pasty v široké nabídce? Profesionálové – dentální hygienisté – se již dlouho věnují tomuto tématu ve vyspělých zemích světa. Právě proto v těchto zemích téměř neexistují problémy s kazem a onemocněním dásní.

Výuka správné hygieny

Naučit vás a vaše blízké správné dentální hygieně není vůbec složitý úkol. Odborníci naší kliniky pravidelně vedou preventivní rozhovory se svými pacienty, vysvětlují, jak je důležité znát a dodržovat jednoduchá pravidla. Rodiče také mohou vysvětlit svým dětem, proč je dentální hygiena tak důležitá, a vést je na konzultaci k odborníkovi, aby se naučily pravidla osobní hygieny ústní dutiny.

Prevence – nejlepší léčba!

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout složitému a nákladnému léčení, je prevence. K tomu je třeba navštěvovat zubaře dvakrát (a někdy i třikrát) ročně a podstoupit preventivní procedury. Většině pacientů se doporučuje profesionální dentální hygiena k odstranění zubního plaku a zubního kamene. Kromě zlepšení vnějšího vzhledu je profesionální hygiena nezbytná k prevenci onemocnění dásní a vzniku zubního kazu způsobeného plakem a usazeninami.

Profesionální hygiena by měla být prováděna pravidelně, protože zubní usazeniny časem tvrdnou, tvoří se zubní kámen a způsobují nepříjemný zápach z úst. Jedná se o důležitou činnost, kterou může provádět pouze zubní lékař. I při pravidelném samostatném čištění zubů není možné vyhnout se vzniku zubního plaku. Moderní metody stomatologie umožňují efektivní odstranění plaku s využitím chemických přípravků a speciálních přístrojů. Pokud zjistíte problémy s dásněmi, začněte profesionální dentální hygienou k odstranění zubního kamene. Poté vám váš lékař nabídne léčbu zaměřenou na odstranění onemocnění dásní a prevenci problémů.

Přejít nahoru