HYBRIDNÍ SNÍMATELNÁ PROTÉZA

Podmíněně snímatelná zubní náhrada s fixací na zubních implantátech

Novinkou v nabídce naší kliniky je ošetření bezzubé čelisti pomocí fixně uchycené snímatelné zubní protézy. Jedná se o fixaci hybridní zubní náhrady pomocí zacvakávacího systému na zubních implantátech. Je Vám na obtíž Vaše volná zubní protéza, která neustále vypadává a sníte o náhradě která drží?

Můžeme Vám pomoci!

Jednou z možností s nejlepším poměrem cena/výkon je HYBRIDNÍ SNÍMATELNÁ PROTÉZA. Tato snímatelná zubní náhrada se také nazývá
„nacvakávací zubní protéza“, jelikož mechanismus pro připojení zubní náhrady k implantátům je zacvakávací sestava matrice a patrice “attachmenty”. Tato „zacvakávací sestava“ zajišťuje stabilní upevnění náhrady: zabraňuje pohybům zepředu dozadu a ze strany na stranu, pevně drží zubní náhradu u dásně a zajišťuje retenci.

vyjímatelná hybridní protéza v nejlepší kvalitě a za špičkovou cenu od omnident clinic

Uživatele celkové snímatelné zubní náhrady, se často obávají, že jim protéza sklouzne, uvolní se nebo vypadne během jednoduchých činností, jako jsou mluvení či stravování. Dnes je na trhu mnoho fixačních přípravků určených pro zubní protézy, které pomáhají upevnit tyto zubní náhrady v ústech, bohužel ale mnoho z nich neposkytuje spolehlivou fixaci, která drží po celý den. Protézy s pevnou fixací na implantátech pomocí attachmentu předchází těmto nepříjemnostem a eliminují potřebu těchto produktů.

Hybridní protézy na implantátech jsou podmíněně snímatelné, ale s objemově větším přesahem na alveolární hřeben než fixní vysoce-estetické zirkonové můstky u konceptu All-on-X, kde se náklady na celkové ošetření pohybují v rozmezí 200 000 – 220 000 Kč za čelist.

Jednou z několika výhod hybridní náhrady fixované na implantátech je samotný miniinvazivní zákrok s aplikací dvou implantátů u spodní čelisti a čtyř implantátů u horní. Zubní lékař stanoví místa pro umístění implantátů a zavede do nejpevnější části kostí 2/4 implantáty. Tento proces snižuje potřebu přidání kostního štěpu a transplantaci dásně před implantací.

Máte-li zájem o hybridní snímatelnou protézu neváhejte se na nás obrátit a domluvte si schůzku s chirurgem. Během konzultace zjistíte, zda tento typ ošetření je vhodný právě pro Vás.

Pro rezervaci termínu vyplňte online formulář na naších stránkách https://www.omnidentclinic.cz/ anebo volejte +420 778 088 115

Rozdíl mezi zubní protézou na implantátech a klasickou snímatelnou protézou

Všechny typy snímatelných zubních náhrad mají za úkol rehabilitovat pacienta po stránce funkční (přijímání a rozmělňování potravy), fonační (správná výslovnost), estetické (vzhled pacienta) i psychické.

Hybridní zubní náhrady s uchycením na implantátech jsou stabilní alternativou k tradičním plně snímatelným protézám.

Hlavním rozdílem mezi hybridní a tradiční zubní protézou je způsob a pevnost fixace k čelisti. „Standardní zubní protéza“ v ústech drží jen díky určitému „podtlaku“ mezi slizniční plochou tzv. těla náhrady a sliznicemi dásní a patra. Nositel protézy musí mít neustále na paměti, že některé dříve běžné úkony jako jsou prudké kýchnutí, náhlé kašlání, určité pohyby čelistí či nekontrolované kousání mohou náhradu uvolnit.

Na druhé straně hybridní protézy na implantátech představují stabilnější a bezpečnější způsob náhrady, s upevněním k horní části implantátu. Tato technika poskytuje zubní náhradě větší pevnost, podporu a retenci, což z ní činí pohodlnější a funkčně přijatelnější alternativu k tradičním úplným nebo částečným náhradám.

Výhody hybridní snímatelné protézy

Nižší ekonomická náročnost financování ošetření v porovnaní s jinými koncepty řešení léčby bezzubé čelisti.

Krátká časová dispozice zákroku

Méně náročná chirurgická část ošetření, v mnoha případech lze zavést zubní implantáty miniinvazivní metodou, skrz dáseň, pomocí navigační technologie nebo s bodovým odklopením dásně v místě zavedení implantátu. Proto se tato metoda ošetření doporučená pacientům s některými onemocněními, kde běžný rozsah zubní implantace není možný ze zdravotních důvodů.

Pečovat o hybridní protézy v domácích podmínkách je snadné, jejich čištění vyžaduje málo času a úsilí. Tuto lehce sundavací náhradu ocení starší lidé s horšími manuálními návyky a lidé odkázáni na pomoc zdravotních asistentů. Stejně jako u snímatelných zubních protéz je u hybridní náhrady stále nutné ji jednou za den vyjmout a vyčistit. Čistící prostředky na hybridní snímatelnou protézu se používají maximálně jednou týdně, aby nedošlo k poškození její struktury. Implantátové attachmenty také potřebují péči. Stále budete muset kolem implantátů čistit zubním kartáčkem.

Pro dodržení správných podmínek udržování hybridní protézy, je důležité jednou ročně provést rebazi protézy přímou metodou v ústech pacienta. Rabaze je specifická úprava, podložení korekčním materiálem stávajících podmíněně snímatelných náhrad tak, aby znovu držely v ústech s co největší přesností. Nemusí se dělat náhrady celé znovu. Pacientovi zůstanou náhrady s postavením a tvarem zubů i bází, na které je zvyklý.

U pacientů s rozsáhlým úbytkem kostního objemu mohou tyto hybridní snímatelné protézy poskytnout podporu obličejových svalů. Tato výhoda umožňuje vyplnit prostor pod rty pomocí objemově většího nástavce protézy, kde došlo ke ztrátě kosti.

Bez augmentační metoda. U většiny případů není potřeba dostavba kosti. Často je nutné provést prohloubení vestibula při chybějící připojené gingivy

Postupy ošetření u hybridní snímatelné protézy

Jedná se o vícestupňový proces ošetření, orientačně v 5 sezeních:

Během první návštěvy, po případné extrakci zubů, zubní implantáty budou umístěny do čelisti, kde po dobu asi 2 měsíců bude docházet k jejích vhojení do čelistní kosti.

Během druhé návštěvy se za pomocí otisků vyrobí na míru sada zubních protéz tak, aby se pohodlně vešly do úst a kopírovaly přirozený tvar a barvu zubů. Během poslední návštěvy budou hybridní protézy připevněny k implantátům.

Jsem vhodným kandidátem pro hybridní snímatelnou protézu?

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jste vhodným kandidátem pro tento způsob ošetření je naplánovat si konzultaci s naším chirurgem, vedoucím zubním lékařem kliniky. Pomocí pokročilé rentgen diagnostiky důkladně zhodnotíme Váš stav a dokážeme určit, zda právě Vám hybridní protézy na implantátech mohou poskytnout optimální výsledky. Budeme také diskutovat o tom, co můžete očekávat v průběhu celého procesu léčby, jak se připravit na zákrok a jaké jsou nezbytné kroky v pozákrokové péči, které se Vás budou týkat. Obecně platí, každý komu chybí zuby nebo má vysoký stupeň paradentózy, je potenciálním kandidátem na protézu fixovanou zubními implantáty. Naše klinika disponuje Švýcarskými implantáty o velikosti 2.05 – 6,0 mm v průměru a 6 – 18,0 mm na délku a díky tomu jsme připraveni ošetřit pacienty s extrémně tenkou a nízkou čelistní kostí.

 

vyjímatelná hybridní protéza v nejlepší kvalitě a za špičkovou cenu od omnident clinic

Jaká je cena ošetření?

Cena se liší v závislosti na ošetřované čelisti. Nejběžnější je použití dvou nebo čtyř
implantátů pro zubní protézu.

DOLNÍ ČELIST:

Ošetřeni hybridní snímatelnou protézou na zubních implantátech zahrnuje:
komplexní diagnostiku
3D rentgenové vyšetření čelistních kosti
sestavení plánu ošetření a cenového rozpočtu
případnou extrakci zubů
zavedení 2 zubních implantátů Švýcarského výrobce “Root” /SWITZERLAND/
aplikace 2 attachments /zacvakávací spoje/
fixace 1 zubní protézy o 12 zubech zpevněné litou kovovou výztuhou

Celková cena ošetření 55 000 CZK *

HORNÍ ČELIST:

  • Ošetřeni hybridní snímatelnou protézou na zubních implantátech zahrnuje:

  • komplexní diagnostiku

  • 3D rentgenové vyšetření čelistních kosti

  • sestavení plánu ošetření a cenového rozpočtu

  • případnou extrakci zubů

  • zavedení 4 zubních implantátů Švýcarského výrobce “Root” /SWITZERLAND/

  • aplikace 4 attachments /zacvakávací spoje/

  • fixace 1 zubní protézy o 12 zubech zpevněné litou kovovou mřížkou

  • Celková cena ošetřeni 95 000 CZK *

  • pojištěné pacienty u VZP, VZP, VOZP, OZP, ČPZP
   https://www.youtube.com/watch?v=W2WTIMiLUEw

**Cena pro samoplátce – pacienti bez pojištění:
dolní čelist 55 000,- Kč + extrakce zubů dle počtu
horní čelist 95 000,- kč + extrakce zubů dle počtu

*Pro pojištěné

Nabízíme možnost flexibilního financování

Spolupracujeme s bankovními a úvěrovými institucemi. Pomůžeme Vám vyřídit
finanční příspěvek na stomatologické ošetření.
Vzor financování:

Přejít nahoru